Tedaviler

UYGULADIĞIMIZ TEDAVİLER

Estetik Diş Hekimliği

Estetik ve sağlıklı ağız ve diş yapısı isteği, teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların beklentilerinin artmasını sağlamıştır. Güzel bir görünüme sahip olma isteğindeki artışın ve bu etkileşimin sebebi de günümüz teknolojisinin bu talepleri doğrudan karşılayabilmesi ile ilgilidir.

Estetik diş hekimliği ile diş dolgularınız artık daha estetik. Estetik diş hekimliği uygulamaları ile dişlerinizde aynı renk tonları ve görünürlükte porselen veya kompozit malzemeler uygulanmakta, bu sayede diş ve gülüş yapınızın doğal görüntüsü korunmaktadır.

Protetik Diş Tedavisi

Dişler arasındaki ilişki, dişleri çevreleyen yumuşak doku ve hastanın yüz karakteristiği, dinamik ve 3 boyutlu bir tablo oluşturur. Bireyin yüz hatlarına uyum sağlayan şekillere, boyutlara ve düzlemlere bağlı olarak, diş hekimi ve teknisyenin titiz çalışmasıyla doğal ve hoş bir görünüm oluşturulması amaçlanmaktadır.

İnsanlar tarafından beğenilen bir gülümsemenin kişiyi daha çekici hale getirdiği ve sosyal hayatında pozitif bir etkisinin olduğu tartışmasızdır, dolayısıyla insanlar üzerinde iyi etki bırakan bir gülümsemeye sahip olmak herkesin doğal isteğidir.

Dental İmplant Tedavisi

Diş implantları yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde yapılmış sabit (kalıcı) veya çıkarılabilir yapay dişler için güçlü bir temel sağlar.

Diş implantı, takma diş veya köprü gibi diş protezlerini desteklemek için ağzınıza yapay olarak yerleştirilen yapay bir diş “kökü” dür. Doku dostu Titanyumdan yapılmış ve eksik diş için bir kök görevi gören çene kemiğine yerleştirilmiş vidalardır.

Ortodonti Diş Tedavisi

Ortodonti diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Maloklüzyon adı verilen düzensiz ya da “kötü” kapanış ortodontik tedavi ile düzeltilebilir.

Diş büyüklükleri, çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığı zaman dişler çeneye yerleşmek için çapraşık ya da aralıklı dizilir. Bu gibi dişsel ve iskeletsel bozukluklarda dişleri tekrar olmaları gereken dizime getirmek için ortodontik tedavi uygulanır.

Dijital Diş Hekimliği

Ağız içerisinden kolaylıkla görüntü alabilen özel bir kamera sayesinde restorasyon yapılacak dişin ölçüsü dijital olarak alınmakta ve bilgisayar ortamına aktarılmaktadır.

Ölçü alımı sırasında yaşanan mide bulantısı ve allerji gibi hasta konforunu düşüren işlemlere gerek kalmayarak konforlu tedavi yöntemidir.

Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti (çocuk diş hekimliği) 0-16 yaş arasındaki çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen diş hekimliği alanıdır. Pedodontistler, bu yaş aralığındaki çocuklara davranış ve yönlendirme yaparak, çocukların ağız ve diş gelişimleri ‘ne uygun tedaviyi uygulama konusunda eğitim almışlardır.
Pedodonti; diş sürme bozukluğunun önlenmesi, süt dişlerini çürükten korumak, süt dişi ve kalıcı dişlerin çürük tedavisi, erken diş çekimi nedeniyle oluşan boşlukların ileride dişin sıralanmasına zarar vermemesi için apareylerle korunması ve dişsiz doğan çocuklara çocuk protez yapılması gibi birçok uygulamayı içerir

Randevu Almak Artık Çok Kolay !

Randevu Al Butonuna Tıklayarak Kolay Bir Şekilde Bizlerle İletişime Geçebilir Randevu Alabilirsiniz.